Mieszanka z przypadku

KMC_Bicycle_ChainJak zapewne wierni Czytelnicy pamiętają, w projekcie TrekNiner popełniłem błąd i zamówiłem zbyt krótki łańcuch. Jak to mówią, pośpiech zły doradca. Wszedłem na znany portal aukcyjny, posortowałem łańcuchy 10-rzędowe po cenie – Enter – wybrałem najtańszy. Kupiłem 2x SRAM PG-1071.  Dopiero potem zorientowałem się, że ma 106 ogniw, czyli o co najmniej 6 za mało. Na początku załamałem ręce, bo oczami wyobraźni widziałem 200 PLN leżące w koszu, ale po dłuższej (ciekawe dlaczego tak długiej) chwili zastanowienia wpadłem na pomysł, że przecież mam rower MTB, do którego ten łańcuch będzie pasował. Są dwie szkoły na temat mieszania rzędów napędów. Jedna mówi – ok – działa, druga mówi – będą problemy. Będzie pasował – ciekawe. Napęd w moim Levelu A4 jest 9-rzędowy. Łańcuch jest o c.a. 0.5mm węższy. Czyli w sumie taki sam. Wewnętrzne wymiary są praktycznie identyczne we wszystkich. Pojechałem dzisiaj na myjnię i po tej operacji założyłem nowy łańcuch, który prezentuje się tak…

20140604_194201

Dotychczasowe HG-53 już się skończyły. W oba wpada przymiar wpada zarówno na 0.75 jak i na 1.0. Przejechały łącznie 3000 km. Dość mało – a może i nie. Łańcuch jest nieco przy krótki, mógłby mieć jedno ogniwo więcej, ale będzie ok. Do tej pory cierpiałem na syndrom zbyt długiego łańcucha – więc może będzie lepiej, bo sprężyna jest bardziej napięta. Z łańcuchem SRAM mam do czynienia pierwszy raz. Spinkę bardzo ciężko zapiąć. Musiałem użyć szczypiec do zamykania spinek, które też wydawały się bezsensownym zakupem… A przydały się już po raz trzeci. Na chwilę obecną nie widać problemów z przełączaniem biegów – chyba będzie ok.

Przy okazji zauważyłem, że Shimano oszczędza na wszystkim, na czym może.

20140604_194212

Jak widać na załączonym obrazku jeden ze sworzni w przerzutce zardzewiał. Biorąc pod uwagę, że na pozostałych częściach nie ma ani grama rdzy – kontrola jakości dała ciała.

Jak zawsze zapraszam na
Forum Rowerowe.org

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.